Home Przemysł Użycie lasera w CNC
Przemysł

Użycie lasera w CNC

narzędziownia taśma pet

Do najbardziej zaawansowanych technicznie, a równocześnie najbardziej dokładnych i efektywnych technologii z jakich można korzystać w ramach CNC należy laser. Wynalezienie go w postaci umożliwiającej przecinanie różnych materiałów stanowiło jeden z istotnych przełomów w dziejach przemysłu.

Obecnie bazując na laserze można skutecznie pracować z metalem, drewnem czy papierem. Dzięki ploterom laserowym można docinać elementy o różnych kształtach i wielkości.

Poszczególne modele ploterów są przystosowane do działania na różnych tworzywach, ale także do pracy z różnymi rozmiarami powierzchni. Laser, który tnie to jego efektowna i zaawansowana forma, ale oczywiście jesteśmy w stanie się doszukać dla niego również innych zastosowań w ramach CNC.

www.stef-tissot.com

Otóż bardzo ciekawym i powszechnie stosowanym rozwiązaniem jest wykorzystanie lasera do przeprowadzania precyzyjnych pomiarów, a także wyznaczania kierunków, na przykład kierunku cięcia. Akcesoria tego rodzaju są implementowane również w maszynach CNC, dzięki czemu wzrasta ich skuteczność oraz dokładność działania.

Author

Janek