Home Moda Szycie na miarę
Moda

Szycie na miarę

Odzież, którą kupujemy i w następstwie nosimy podlega ewaluacjom modowym. Zarówno kolor i struktura materiałowa jak i fasony, zmieniają się bardzo często, dając pole do popisu nie tylko projektantom modowym, ale także i nam samym. Dawniej krawiectwo, a co za tym idzie szycie odzieży było zajęciem bardzo powszechnym.

Praktycznie wszędzie, prawie w każdej z rodzin znajdował się ktoś, chociażby jedna taka osoba, która zajmowała się szyciem. Było to zajęcie prowadzone na małą skalę, często na terenie własnego domu i jego efekty końcowe wykorzystywane były tylko przez członków własnej rodziny, jednakże nierzadko stanowiło źródło dochodów i prowadzone było w formie usług dla innych. Można pokusić się o stwierdzenie, że niemal każdy posiadał, chociaż jedną część odzieży, jakąkolwiek kreację uszytą zgodnie z jego parametrami i gustami, uszytą prostu na miarę.

Czasy się zmieniły i aktualnie tylko nieliczni posiadają takowe elementy odzieży, choć nie można przecież powiedzieć, że takowe krawiectwo zniknęło z rynku modowego, stanowi ono jego część, ale część bardziej elitarną a co za tym idzie drogą.

Author

Janek