Home Przemysł Mechanizacja rolnictwa
Przemysł

Mechanizacja rolnictwa

https://www.dekarbud.pl/PL-H58/dzwig-do-35-tony-w-murowanej-goslinie.html http://oczyszczalniesciekow.net.pl/pobiedziska.html

W momencie, gdy następowały wszechobecne zmiany w przemyśle związane z intensywnym rozwojem technologicznym, w rolnictwie również można było te przemiany dostrzec. Zmechanizowanie przemysłu pociągnęło za sobą wprowadzenie mechaniki do gospodarki rolnej.

Wiele czynności wykonywanych ręcznie, albo z pomocą zwierząt pociągowych zastąpiono urządzeniami mechanicznymi. Najpierw zastosowano maszyny z napędem parowym, potem spalinowe i elektryczne, co bardzo przyspieszyło tempo mechanizacji w rolnictwie.

www.festiwaldronow.pl

Pojawiły się ciągniki, skomplikowane kombajny, które znacznie przyspieszyły tempo prac polowych i zwiększyły wydajność tych prac. Zadanie człowieka polegało na kierowaniu maszynami i nadzorowaniu ich.

Zastosowanie mechanizacji na szeroką skalę spowodowało, iż coraz mniej ludzi znajdowało zajęcie w rolnictwie. Na początku byli jeszcze potrzebni w większej liczbie, ponieważ pewne prace były nadal wspomagane siłą zwierząt, a tych musiał pilnować człowiek.

Obecnie w pełni zmechanizowane czynności w rolnictwie wymagają od ludzi, by zadbali o urządzenia, naprawiali je i konserwowali.

Author

Janek