hokej.podhale.pl Postep

Industrializacja jako spoiwo społeczeństwa

cerata biała http://www.viavac.com/pl/produkty/panels/123-podnosniki-prozniowe-panele.html

Uprzemysłowienie postępowało z dużą dozą dynamizmu, choć z pewnych względów przebiegało różnie w poszczególnych miastach i regionach. Nie każda miejscowość czy gmina może stać się zagłębiem w jakiejś dziedzinie produkcji. Czasami decydował o tym przypadek, innym razem dostępność dóbr naturalnych.

Miejmy na uwadze, że bardzo duże znaczenie w nowoczesnym przemyśle ma wydobycie surowców naturalnych, które nierzadko występują na bardzo konkretnych obszarach. Doskonałym przykładem z polskiego podwórka jest Górny Śląsk, gdzie od lat istnieją zasobne złoża węgla. Jego wydobycie sprawiło, że powstała tam duża liczba kopalń i właśnie w tej branży pracę znalazły tysiące osób.

ssawki do szyb

Bardzo szybko pomiędzy pracownikami danej gałęzi przemysłu wytwarzają się mechanizmy społecznościowe i wzajemna solidarność. Poczucie wspólnoty wynika z zatrudnienia w tej samej branży, zmagania się z podobnymi problemami. Jeśli dany sektor przemysłu przeżywa kryzys, ludzie jednoczą się w obronie miejsc pracy albo przywilejów socjalnych.

Są to mechanizmy znane na całym świecie.