hokej.podhale.pl Postep

Telefon do korzystania z Internetu – jaki wybrać?

Nowoczesne telefony komórkowe, tak zwane „smartfony”, służą nie tylko do prowadzenia rozmów telefonicznych i wysyłania smsów. Niewątpliwą zaletą smartfonów jest ich duży ekran i możliwość połączenia z Internetem, który daje ogrom możliwości. Nie chodzi jedynie o przeglądanie stron internetowych, ale także pobieranie i korzystanie z przydatnych aplikacji, ułatwiających codzienne życie czy pomagających w nauce.

Czym zatem kierować się przy wyborze smartfona, gdy chcemy używać go w dużej mierze do korzystania z funkcji internetowych?

Duży ekran

Jeśli zamierzamy przeglądać na smartfonie strony internetowe, czytać artykuły i oglądać filmiki, to telefon powinien cechować się dużym ekranem, które ułatwi wszystkie te czynności. Smartfon powyżej 3,7 cala zapewnia komfortowe korzystanie z Internetu. Czym większy wyświetlacz, tym większą część strony internetowej widzimy.

Będąc przy temacie ekranu, nie można zapomnieć o tym, jak reaguje na dotyk. Nowe modele smartfonów raczej nie mają z tym problemu. Problemy z ekranami dotykowymi występowały przy starszych wersjach smartfonów.

Łączność w telefonie

Jeśli zamierzamy wykorzystywać smartfon do surfowania w Sieci, zwróćmy uwagę na szybkość, z jaką urządzenie łączy się z Siecią. Łączność nie powinna ograniczać się tylko do podstawowego GPRS (dawniej wykorzystywane tylko w wyjątkowych przypadkach). Dzisiaj standardem staje się znacznie szybsze LTE, które można powiedzieć, że zmieniło sposób wykorzystywania telefonu w połączeniu z Internetem.

Niezbędnym elementem jest także możliwość łączności z WiFi. Szybkie ładowanie stron internetowych i gładkie przewijanie, bez żadnego zacinania, to zdecydowanie podstawa.

Przeglądarka w smartfonie

Przeglądarka nie jest rzeczą najważniejszą, ale nie należy o niej zapominać.

To właśnie funkcje przeglądarki mogą podnieść komfort korzystania z Internetu. Bardzo dobrze sprawdzają się przeglądarki oparte na WebKit, czyli mobilne Chrome czy Safari. By na stronach internetowych wyświetlały się wszystkie elementy, przeglądarka musi też obsługiwać główne języki programowania (HTML, Java, Flash).