hokej.podhale.pl Postep

Pozycja Chin

folia izolacyjna www.michor.pl/producent-rozcienczalnikow.html

Mówiąc o przemyśle w ujęciu globalnym i o procesach, które mają na ów przemysł zasadniczy wpływ, nie możemy pominąć wątku związanego z Chinami. Przez blisko 30 lat Chińczykom udało się zbudować niezwykle silną pozycję ekonomiczną.

Wiąże się ona przede wszystkim z ogromną dynamiką chińskiego przemysłu, który każdego dnia wytwarza miliony towarów, z których zdecydowana większość trafia na eksport. To sprawia, że rynki w Europie i w obu Amerykach są zalewane chińskimi towarami, co zresztą spotyka się z pozytywnym odbiorem konsumentów – chińskie wyroby są bowiem znacznie tańsze i coraz częściej cechują się bardzo dobrą jakością.

Industrializacja w przypadku Chin przebiegała odgórnie zgodnie z wolą władz w Pekinie. W ramach tego procesu stworzono lokalne centra produkcyjne wyspecjalizowane w określonym profilu wytwórczym.

Na przykład w wielkiej chińskiej metropolii Shenzhen działają setki zakładów wytwarzających elektronikę użytkową najróżniejszego typu. Tam również działają firmy zajmujące się dystrybucją tych wyrobów na całym świecie.