Home Dom i wnętrze Pokój dzienny
Dom i wnętrze

Pokój dzienny

fototapety oczyszczalnie ścieków

To jest duża przestrzeń przeznaczona dla wszystkich domowników. Istotne jest to, jaki tryb życia prowadzimy i jakiemu celowi chcemy tę przestrzeń podporządkować.

Jeżeli ma służyć tyko nam i tam mamy się wyciszać, to warto w niej zastosować kolory energii Yin, jeśli natomiast chcemy być tu aktywniejsi, wtedy kolory i kształty zaczerpnijmy z energii Yang. Czasem, gdy mamy taką możliwość dobrze jest wybudować kominek, który symbolizuje ognisko domowe.

Tutaj trzeba się dobrze zastanowić, w jakiej przestrzeni pokoju go usytuować, żeby dostarczał nam nie tylko tego ciepła fizycznego, ale i mentalnego, uspokajał, ogrzewał atmosferę. Decydując się na meble, wybierzmy te o łagodnych kształtach, kolorach, funkcjonalne a zarazem wygodne.

Piotr Iwiński

Zwróćmy uwagę na to, żeby były wykonane z naturalnych materiałów, a więc drewna czy wikliny a tapicerowane tkaninami miękkimi, ciepłymi. Spróbujmy je ustawić w kilku wydzielonych strefach, bo dobrze jest mieć w pokoju dziennym takie miejsce, gdzie możemy się spokojnie zrelaksować nie będąc widzianymi przez inne osoby.

Author

Janek