Home Choroby Nowotwory, jako choroby cywilizacyjne
Choroby

Nowotwory, jako choroby cywilizacyjne

laser co2 poznań szczepionki

Nowotwory to jednostka chorobowa, którą należało by rozpatrywać pod wieloma różnymi aspektami, a i tak nie wyczerpało by się tematu. To bardzo ważna współcześnie choroba, która związana jest z całym organizmem, a nie tylko pojedynczymi układami.

Zaliczana do jednych z najważniejszych chorób XXI wieku. Jest przebiegła, zaskakująca, a co więcej całkowicie nieobliczalna.

Nie ma reguły, określonych schematów, każda z jednostek musi być rozpatrywana bardzo indywidualnie. Nie można mówić o powodzeniu danej terapii, bowiem każdy pacjent jest inny, reaguje w odmienny sposób.

Mówiąc już o samych przyczynach zachorowań widać, że to globalny problem. Przede wszystkim zanieczyszczenia środowiska, woda, gleba i powietrze.

Poza tym szybkie tempo życia, stres, brak ruchu. Ale także niedożywienie, czy też nieracjonalne odżywianie, podobnie, jak infekcje, czy nawet ogólne osłabienie.

Nie można zapomnieć o dymie papierosowym, promieniowaniu, czy alkoholu. Niestety to nie jedyne czynniki, które mogą być przyczyną rozwoju choroby nowotworowej.

Author

Janek