Home Choroby Narkomania i inne uzależnienia
Choroby

Narkomania i inne uzależnienia

ból zębów od zatok szczękowych

Niestety oprócz opisanych uzależnień, które także stanowią problem współczesnego społeczeństwa istnieje jeszcze szereg innych zjawisk. Niewątpliwie jednym z nich jest narkomania i tak znane dzisiaj dopalacze. Próba walki z tym problemem nie należy do łatwych.

Z jednej strony wszelkie przedsięwzięcia mają na celu zmniejszenie narkomani, co zdecydowanie się udaje. Jednak nadal pozostaje grupa osób, które nadal zmagają się z problemem. Zakaz rozpowszechniania używek zmniejsza ich dostępność, ale przyczynia się do nielegalnych produkcji, które przynoszą gorsze dla zdrowia skutki.

Niestety silne wpływy grupy rówieśników, często kierowanie się ciekawością, stres, kłopoty, brak akceptacji powodują, że coraz młodsi ludzie sięgają po dopalacze, narkotyki i inne substancje odurzające. Przekroczenie granicy uzależnienia sprawia, że powrót do „normalności” nie jest łatwą drogą, w wielu przypadkach, niestety nie możliwą do pokonania. Dlatego znowu mamy przykład, że choroby cywilizacyjne to nie powód do bagatelizowania.

Author

Janek